aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 lh

Kiedy zachodzi potrzeba szybkiego zasilenia domowego budżetu, często staramy się korzystać z usług firm, pozwalających błyskawicznie tego dokonać. Bardzo chętnie sięgamy po pożyczki online, dzięki którym można otrzymać potrzebną kwotę na konto nawet w dni wolne od pracy. Jest to spore ułatwienie, nie wymaga bowiem wizyty w oddziale bankowym, również liczba potrzebnych dokumentów ograniczona jest do minimum. Korzystanie z pożyczek online ma jednak pewne niedogodności – należy do nich chociażby ograniczona możliwość identyfikacji klienta przez pożyczkodawcę. W przypadku wizyty w banku wystarczy pokazać konsultantowi dowód osobisty, co jednak w sytuacji, gdy wnioskujemy o pożyczkę online?

 

 

Pożyczki online - jak są udzielane?

 

Większość firm analizuje bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz biura informacji gospodarczej (BIG-i). Niektóre firmy udzielają chwilówek bez sprawdzania BIK i BIG, jednak warunki spłaty pożyczki są wówczas mniej korzystne dla klienta. Kiedy firma pozabankowa zweryfikuje pozytywnie nasze konto, po rozpatrzeniu wniosku otrzymamy kwotę, o która wnioskowaliśmy. Nie ma znaczenia, czy zadeklarowaliśmy chęć wzięcia pożyczki w weekend, czy w dzień roboczy. Dzięki możliwościom, jakie oferuje szybki przelew Blue Media gotówka znajdzie się na naszym koncie już po kilkunastu minutach. Ranking firm pozabankowych i warunki, na jakich udzielają pożyczek można znaleźć na stronie DarmoPożyczka.pl.

Darmowa pożyczka od firmy pożyczkowej

Przelew weryfikacyjny

 

Przelew weryfikacyjny jeszcze do niedawna stanowił najpopularniejszą metodę weryfikacji tożsamości. Przy tej metodzie wystarczy posiadać konto internetowe w banku i wysłać z niego symboliczną kwotę pożyczkodawcy. Najczęściej jest to jeden grosz lub jedna złotówka. Niekiedy instytucje udzielające pożyczek wymagają odpowiedniego zatytułowania przelewu (na przykład „Akceptuję umowę nr … ”). Przelew taki pozwala na jednoznaczne ustalenie, iż to właśnie posiadacz tego konta jest starającym się o pożyczkę. Kiedy firma pozabankowa otrzyma nasze dane, wykorzystuje je również do sprawdzenia historii kredytowej. Sprawdza także, czy osoba wnioskująca o pożyczkę nie figuruje w bazach dłużników.

Pożyczka bez weryfikacji

 

Może zdarzyć się sytuacja, gdy nie posiadamy konta lub nie chcemy korzystać z takiej metody weryfikacji. Co wtedy? Jeśli nie zależy nam na szybkim otrzymaniu deklarowanej kwoty, możemy zweryfikować się z pomocą kuriera. Jednak najpopularniejszą od niedawna metodą jest wykorzystanie programów takich jak Instantor czy Kontomatik. Programy te pozwalają na błyskawiczną analizę danych, pobranych z konta bankowego. Dzięki temu pożyczkodawca zna nie tylko nasze dane, ale również wysokość przychodów za ostatnie kilka miesięcy. Może się również dowiedzieć, czy wpływy na konto mają charakter regularny, co może wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

Jeśli natomiast nie chcemy ujawniać ruchu na naszym koncie, należy skorzystać z programów GroszConnect czy KontoConnect. Umożliwiają one jedynie weryfikację danych osobowych, nie dając pożyczkodawcy możliwości wglądu w historię konta. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to system weryfikacji dość nowy (na przykład Kontomatik został wdrożony dopiero w roku 2016). Z tego względu nie wszystkie firmy pożyczkowe wykorzystują jego możliwości. Sporo wątpliwości budziło bezpieczeństwo jego używania, jednak niepotrzebnie. System jest doskonale zabezpieczony i nie ma możliwości, by dane klienta wyciekły na zewnątrz. Jeśli zatem zamierzamy zastosować tę metodę weryfikacji, należy wejść na stronę www.darmopozyczka.pl/pozyczki-bez-przelewania-grosza. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje na temat warunków, jakie są wymagane by otrzymać pożyczkę online i to bez konieczności wykonywania przelewu z 1 groszem lub złotówką.

 

REKLAMA