aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: pexels.com

Wiele osób odczuwa irracjonalny strach przed wężami. Nadal są dla nas gatunkiem egzotycznym, choć są one przecież również przedstawicielami naszej fauny. Co więcej, niektóre gatunki bez problemu można hodować w domu, oczywiście po spełnieniu warunków do bezpiecznego ich przetrzymywania. Wbrew pozorom węże są przyjaźnie nastawione do człowieka, a gatunki hodowane w terrariach są niejadowite. Najważniejsze w hodowli tych gadów jest zapewnienie im odpowiednich warunków i regularna pielęgnacja oraz żywienie. Jak zatem przystąpić do zakupu swego pierwszego węża?

 

 

  1. Odpowiednie terrarium

  2. Hodowla węży – zalety

  3. Najpopularniejsze gatunki

 

Odpowiednie terrarium

 

Terrarium to miejsce, które jest domem dla naszego stworzenia. Hodowla węży wymaga dopasowania wielkości pojemnika do rozmiaru i gatunku zwierzaka. Również jego umieszczenie w pokoju nie może być przypadkowe – dom dla węża powinien się znaleźć w miejscu, gdzie temperatura jest jak najbardziej zbliżona do stałej. Odpadają więc nasłonecznione kąty i podłoga przy oknach lub kaloryferach. Po zorientowaniu się, z którego regionu świata pochodzi wąż trzeba odtworzyć mu najlepiej jak można warunki, w jakich naturalnie bytuje. Ważna jest nie tylko temperatura czy wilgotność, ale także roślinność czy ukształtowanie terenu. Koszty zakupu i wyposażenia terrarium to największy jednorazowy wydatek, jaki poniesiemy jeśli interesuje nas hodowla węży Wrocław.

 

Hodowla węży – zalety

 

Wiele osób chce mieć w swoim mieszkaniu towarzysza ze świata fauny, który nie będzie wymagał regularnej, całodobowej opieki i skomplikowanych warunków mieszkania. Hodowla węży Wrocław to doskonałe rozwiązanie. Stworzenia te można karmić raz na tydzień, czasem dwa, częściej powinno wymieniać się jedynie wodę. Są to stworzenia bardzo czyste, a dzięki zamieszkaniu w terrarium nie brudzące domu. Są one również wyjątkowo łagodne (oczywiście jeśli weźmiemy pod opiekę jeden z popularniejszych gatunków). Hodowla węży nie jest zajęciem szczególnie kosztownym, zwłaszcza w porównaniu z psami czy kotami. Największe koszty ponosimy na początku, kupując i wyposażając terrarium, później są one stosunkowo niewielkie. Również większość gatunków tych stworzeń jest w zasięgu cenowym przeciętnego hodowcy.

 

Najpopularniejsze gatunki

 

Początkujący hodowcy najchętniej wybierają węże zbożowe. Są one tanie i łatwe w hodowli, a w dodatku mają ciekawy wygląd i niewielkie wymiary. Dzięki temu koszt zbudowania im domu nie jest przesadnie duży. Równie popularny jest pyton królewski, który wbrew swojej nazwie jest jednym z najmniejszych przedstawicieli swojego gatunku. Jeśli chodzi o większych przedstawicieli gadów hodowlanych, tu króluje zdecydowanie boa dusiciel. Dochodzący nawet do czterech metrów długości zwierzak jest jednak, wbrew powszechnej opinii, łagodnym i przyjaznym dla człowieka gadem.

 

undefined

REKLAMA