aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Źródło: unsplash.com

Obecne czasy charakteryzują się tym, że zaczynamy przykładać coraz większą wagę do tego, jaka jest jakość naszego codziennego życia. Sporty, dieta, odpowiednia ilość dobrego snu, unikanie niepotrzebnego stresu, czy też używek mają tutaj naprawdę kolosalne znaczenie. Dzięki niewielkim nawet zmianom, które wprowadzamy stopniowo, z czasem możemy zyskać zdecydowanie lepsze zdrowie oraz jakość życia. Pamiętajmy, że żyjemy coraz dłużej, a więc to jak traktujemy nasze ciało, zaowocuje w przyszłości. Dobrze jest sięgać po naturalne produkty oraz rozwiązania bliskie naturze.

 

1. Aloes dla każdego!

2. Produkty, z których trzeba korzystać

Aloes dla każdego!

Źródło: unsplash.com

Jedną z roślin, która ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, a co za tym idzie - samopoczucie, jest aloes. Ten niepozorny jednoliścienny sukulent nosi w sobie wielki potencjał zdrowotny, z którego szkoda by było nie skorzystać. Ilość produktów wytwarzanych na jego bazie jest naprawdę duża. Bez trudu znajdziemy je w Internecie, np. na stronie: https://forever-kosmetyki.pl. Znamy około pięciuset jego gatunków. Jego miąższ zawarty w liściach w 96% składa się z wody, a pozostałe cztery procent stanowią inne składniki, mające dobrotliwy wpływ na nasz organizm. Zaliczamy do nich, m.in.: kwasy organiczne i tłuszczowe, witaminy B i C, potas, żelazo, beta-karoten, cynk, fosfor, wapń i in. Łącznie jest to ponad dwieście znanych nam składników.

Produkty, z których trzeba korzystać

Na bazie aloesu wytwarza się kosmetyki aloesowe, bez trudu nabędziemy także aloes do picia, np. z kawałkami miąższu. Aloes doskonale nawilża skórę, przyspiesza proces jej regeneracji, sprawdza się w przypadku poparzeń, łagodzi miejsca po ukąszeniach i użądleniach owadów, może być dobrym uzupełnieniem kuracji antytrądzikowej, itp. Aloes sprawdzi się także jako składnik kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jako smaczny produkt do picia korzystnie wpływa na namnażanie flory bakteryjnej w jelitach, wspomaga pracę całego układu trawiennego, pozwala regulować pracę wątroby, ma także dobry wpływ na odpowiedni poziom glukozy i cholesterolu w organizmie. Jak więc widzimy zakup produktów aloesowych, bez względu na to czy postawimy akurat na kosmetyki, czy też aloes do picia, na pewno będzie ze wszech miar udaną inwestycją we własne zdrowie. Produkty z aloe vera pomogą nam w tym, by nasze życie stało się lepsze. Pamiętajmy oczywiście o tym, by nie zaniedbać innych jego aspektów, gdyż szczęśliwy człowiek to taka osoba, która rozwija się harmonijnie na wielu różnych polach.

 

REKLAMA