aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. KGW Folk Przedwojów

Nie mogliśmy długo siedzieć bezczynnie, ten wirus nas osłabiał społecznie. Mimo pandemii postanowiliśmy zrobić coś w naszym otoczeniu.

 

Tablica ogłoszeniowa i ławka to jedno, donice na terenie wsi to drugie. I najważniejsze: stacja pogody, mimo że mamy termometry w domach, z zaciekawieniem obserwujemy pomiary temperatury siedząc na gustownie odnowionej ławeczce. Do tego wymyśliliśmy, aby odnowić miejsce odpoczynku przy polnej kapliczce, tam odnowiliśmy ławeczki, skrzynka i posadziliśmy kwiatki. Jak będzie padać, to mamy niezależne źródło wody do podlewania. Zamontowaliśmy zbiorniki na deszczówkę – łapiemy deszczówkę, jesteśmy eko.

Wielce pomocni przy pielęgnacji i odnawianiu tych różnych miejsc oraz tworzeniu nowych konstrukcji byli członkowie koła i mieszkańcy oraz wolontariusze. Posadzone kwiaty, krzewy ozdobne i trawy, już rosną zdrowo i cieszą oczy mieszkańców i przechodniów.

Nasze KGW „FOLK” Przedwojów, które pozyskało dofinansowanie z LGD „GRANICA” dzisiaj jest na ukończeniu realizacji projektu pt. „Kwiatki, Bratki, Mięty Smak - przeciw wirusom nudy”

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce

REKLAMA