aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Jesień przyniosła nowe wydarzenie na rynku finansowym. Według kierownictwa platformy analitycznej FoxyCredit, spółka rozpoczęła działalność w Polsce. Przypomnijmy, że jest to drugi projekt w tym roku - w lipcu serwis został uruchomiony w Rumunii.

Przygotowania do ekspansji trwały około sześciu miesięcy. Grupa specjalistów już wiosną rozpoczęła zbieranie informacji i analizę lokalnego rynku kredytowego. Oceniono także kluczowych graczy w tym segmencie. Już we wrześniu 2020 r. w serwisie Foxy Credit Pl pojawiły się pierwsze publikacje z przeglądem instytucji kredytowych.

Według analityków w tak krótkim czasie z usługi serwisu skorzystało około 500 osób. Ponad połowa z nich (67%) wykazała zainteresowanie pożyczkami do 30 dni. Fakt ten po raz kolejny potwierdza wczesne śniejsze  prognozy dotyczące wzrostu popytu na kredyty krótkoterminowe wśród konsumentówi.

Wzrost popularności kredytów konsumenckich na polskim rynku finansowym

Bieżący rok przyniósł wiele zmian na polskim rynku finansowym. Koniec ubiegłego roku ustabilizował wysokość obrotów na rynku kredytowym, jego poziom nie przekroczył 765 mld zł. Ale już w styczniu sytuacja zaczęła się zmieniać: w środku zimy obroty wynosiły 771,6 mld, a w marcu 784,2 mld zł. Pomimo wahań rynkowych spowodowanych kwarantanną i niepewną sytuacją finansową mieszkańców, obroty nadal rosły. Rekord został osiągnięty we wrześniu, osiągając poziom około 785 mld zł obrotów.

Według prognoz ekspertów popyt na kredyty konsumpcyjne będzie nadal rósł. Wraz z nim wzrośnie popularność serwisów porównujących i analizujących usługi instytucji udzielających pożyczek krótkoterminowych i bankowych. Ponadto w czasie pandemii wiele firm jest zmuszonych do ciągłej zmiany warunków. Część z nich zaostrza wymagania wobec pożyczkobiorców, próbując się zabezpieczyć. Inni wręcz przeciwnie, sprawiają, że warunki są bardziej korzystne i oferują wszelkiego rodzaju promocje, starając się zwiększyć dochody poprzez zaangażowanie nowych klientów.

FoxyCredit ma wielu konkurentów w tym sektorze polskiego rynku. Głównym z nich jest międzynarodowy projekt Credit-10. Do tego należy wymienić serwisy takie jakt TotalMoney, Finansowy i Comperia.

Szczegóły firmy

Portal finansowo-analityczny FoxyCredit rozpoczął swoją działalność w 2018 roku w Szwecji. Od tego czasu aktywnie się rozwija, opanowując kolejne nowe rynki. Usługa pozwala na szybki wybór najkorzystniejszych ofert kredytów konsumenckich poprzez dostarczanie informacji o instytucjach udzielających kredytów krótkoterminowych i bankach oraz porównywanie warunków. Ponadto witryna publikuje recenzje klientów z różnych instytucji finansowych. Obecnie firma działa na Ukrainie, w Rumunii i w Polsce. Wcześniej Foxy Credit został otwarty w Danii i Norwegii.

W skład zespołu firmy wchodzą zarówno informatycy, jak i analitycy finansowi. Głównym zadaniem serwisu jest zdobycie pozycji największego międzynarodowego serwisu porównującego kredyty konsumpcyjne. A FoxyCredit oferujący pożyczki online ranking z powodzeniem zmierza do celu. 

REKLAMA