aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. OSP Marciszów

Dzisiaj (poniedziałek, 12 kwietnia) z drogi wojewódzkiej Kaczorów - Marciszów wypadła toyota rav4.

policja

W piątek (9 kwietnia) policjantki z Komisariatu Policji w Lubawce, zatrzymały do kontroli drogowej samochód osobowy, którego 40 - letni kierujący widniał w policyjnych systemach informatycznych, jako osoba z dożywotnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydanym w roku 2019 przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz, za złamanie sądowego zakazu, grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. policja

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali 41 - letniego mieszkańca gminy Lubawka, który widząc byłą żonę, która parkuje swój samochód przy jednej z ulic w Lubawce, postanowił poprzebijać w nim opony.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 22:00 12 kwietnia.

perkoz

Na kamiennogórski zalew wróciła para perkozów, informuje jeden z internautów i przesyła zdjęcia.

fot. GDDKiA

Przed kilkoma dniami, w czasie drążenia tunelu TS-26, w rejonie Starych Bogaczowic, w odległości ok. 300 metrów, w jednej z naw natrafiono na niezidentyfikowane wyrobisko górnicze (sztolnię), o przebiegu północny wschód – południowy zachód. Kierunek przebiegu sztolni, w stosunku do kierunku drążenia tunelu jest zbliżony do prostopadłego.

fot. policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci przy udziale funkcjonariuszy KP w Boguszowie Gorcach oraz funkcjonariuszy KMP we Wałbrzychu, zatrzymali w pościgu pięciu mężczyzn, którzy ze skradzionym łupem uciekali z miejsca przestępstwa. Było to możliwe dzięki szybkiej reakcji pracownika ochrony, który powiadomił organy ścigania i do momentu zatrzymania przez funkcjonariuszy poruszał się własnym pojazdem za sprawcami kradzieży.

fot. Marcin Trzpiot

Rock, metal, blues i pop to główne składniki tegorocznej serii nagrań audio i wideo zrealizowanej w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dziś premiera ostatniego z 21 utworów od 7 lokalnych zespołów prezentowanych w tej edycji.

 snieg

Uwaga kierowcy, internauci informują o złych warunkach panujących na drogach po nocnych opadach śniegu. Warto zaplanować więcej czasu na podróż.

bank spoldzielczy Na początku kwietnia doszło do zmiany w zarządzie Banku Spółdzielczego w Kamiennej Górze. Na emeryturę przeszedł prezes Edward Buczek.

minigranty Polska 2050

Stowarzyszenie Polska 2050 uruchamia program minigrantów. Jako jedyny w Polsce ruch polityczny Polska 2050 dofinansuje oddolne projekty swoich wolontariuszy.

fot. strona internetowa projektu

Wykonawca drogi ekspresowej S3 między Kamienną Górą a granicą państwa opublikował informacje o pracach wykonanych międzu 6 a 12 marca.

fot. WOK

Czy Wy też czujecie się ociężali po świątecznej przerwie? Chcielibyście dodać sobie mocy, ale nie wiecie jak? Mamy na to sposób. Jedzenie! Ale nie takie zwykłe! Jedzenie pełne mocy - eliksiry i potrawy niczym z kociołka Panoramixa!

policja

Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję.

Kamienna Góra - bociany

Dzisiaj (wtorek, 6 kwietnia) rano w gnieździe przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej, Legnickiej i Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze obserwowane były dwa bociany. Wygląda na to, że bociania rodzina wróciła do domu.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA