aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja

W środę (14 października) kamiennogórscy policjanci ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry przebywa 39 – letni mieszkaniec gminy, który miał złamać sądowy zakaz zbliżania do swojej siostry oraz znajdując się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków, miał pobić ją i swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd postanowił w jego przypadku zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Mężczyzna od czerwca do połowy października br. miał się znęcać psychicznie i fizycznie nad siostrą i ojcem. Od końca maja br. 39 – latek, zaraz po tym, jak opuścił więzienie, miał stosować wobec nich przemoc domową. Od tego czasu postanowił wprowadzić się do swojej starszej siostry, łamiąc tym samym sądowy zakaz zbliżania się do niej i kontaktowania się z nią. W przeciągu kilku miesięcy, nadużywając alkohol i zażywając dość regularnie narkotyki, wciąż wszczynał w stosunku do swoich bliskich awantury, podczas których używał w stosunku do nich wyzwisk, popychał, szarpał i im groził pozbawieniem życia.

W dn. 13 października miał kolejny raz wszcząć w mieszkaniu siostry awanturę, w trakcie której miał pobić siostrę drewnianym elementem, powodując u niej liczne siniaki na ciele, jak też rozcięcia naskórka na kolanie. Mężczyzna miał swoją agresję skierować również na ojca. Popychając go na szafę miał doprowadzić go do stanu bezbronności, a następnie kijem od miotły jak też pięściami zadawać ciosy po całym ciele. Miał również rzucać w ojca znalezionymi w kuchni metalowymi przedmiotami, powodując u niego liczne siniaki, jak też obrażenia głowy, pleców i ramion, miał złamać mu też nadgarstek.

Mężczyzna w tutejszej Komendzie usłyszał trzy zarzuty dotyczące znęcania, złamania sądowego zakazu oraz posiadania środków odurzających. W związku z bardzo obszernym materiałem dowodowym, jaki policjanci zgromadzili w tej sprawie, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny aresztu tymczasowego. Mężczyzna nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

 

REKLAMA