aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

W dniu 18 listopada br policjanci kamiennogórskiej "drogówki" na terenie gminy Kamienna Góra zatrzymali 30 - letniego mieszkańca Lubina, który prowadził auto mimo zakazowi sądowemu i cofniętym uprawnieniom. Auto nie było dopuszczone do ruchu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W dniu 18 listopada br. ok. godziny 13:00 na terenie gminy Kamienna Góra policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali do kontroli pojazd Alfa Romeo, którym kierował 30 – letni mieszkaniec Lubina. Po sprawdzeniu kierującego oraz jego auta w systemach policyjnych funkcjonariusze ustalili, że we wrześniu tego roku Sąd Rejonowy w Lubinie zakazał na rok mężczyźnie prowadzić wszelkie pojazdy mechaniczne. Kierujący tym samym złamał sądowy zakaz, a dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, które zostało mu zabrane.

Jednocześnie okazało się, że auto, które prowadził nie miało ubezpieczenia OC oraz nie było dopuszczone do ruchu, bowiem nie posiadało wymaganych badań technicznych. W związku z powyższym kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 100 zł za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, natomiast za złamanie sądowego zakazu będzie odpowiadał karnie. W tej sprawie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

REKLAMA