aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

Dwaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze każdego dnia wspólnie z innymi służbami obejmują swoim nadzorem osoby, które zostały poddane kwarantannie. Pilnują również przestrzegania przepisów związanych z pandemią. Tym razem w trakcie pełnienia obowiązków służbowych ich uwagę zwrócił mężczyzna bez maseczki. Okazało się, że jest poszukiwany.

 

W naszym kraju mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie musimy mieć do tego profesjonalnej maseczki, wystarczy chusta lub część odzieży. Dlatego policjanci patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają wydanych obostrzeń.

W dniu 19 listopada br. dwaj dzielnicowi z kamiennogórskiej policji patrolując ulicę naszego miasta, zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa. Mundurowi zatrzymali się i chcieli zapytać pieszego o powód niestosowania się do obowiązujących przepisów. Podczas legitymowania okazało się jednak, iż mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze. Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który trafił prosto do aresztu. Został również ukarany za brak maseczki.

asp. Paulina Basta
KPP Kamienna Góra

REKLAMA