aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. ms

Szkolna Grupa Wolontariuszy „Świetliki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze od kilku lat aktywnie współpracuje z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie biorą udział w takich akcjach jak „Kup Pan Książkę”, „Wrocławski Bieg Sponsorowany” oraz „Pola Nadziei”.

 

Ten ostatni program, ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu. W ramach swoich działań „Świetliki” zasadziły jesienią kilkadziesiąt cebulek żonkili na skwerze przed szkołą. Kwiaty te są bowiem symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. „Świetliki” są przekonane, że Żółte Pole Nadziei dla dzieci z wrocławskiego hospicjum jak co roku pięknie zakwitnie.

Wolontariusze rokrocznie prowadzą także akcję sprzedaży kalendarzy stworzonych przez Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Tym razem „Świetliki” z SP nr 2 po raz pierwszy przygotowały również SZKOLNY KALENDARZ CHARYTATYWNY „Podróż w świat wartości”. Składa się on z 12 przepięknych prac wykonanych przez laureatów konkursu plastycznego. Mimo, iż pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie wielu akcji charytatywnych wpisanych w plan działań „Świetlików”, udało się jednak znaleźć nabywców na wszystkie kalendarze. Całkowity dochód z ich sprzedaży w wysokości 1930,00 zł został przekazany na potrzeby Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

„Pola Nadziei” to element międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. W ramach tej akcji wszelkie zadania podejmowane są wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy. Wolontariusze z SP nr 2 wraz z ponad setką szkół i przedszkoli z całego Dolnego Śląska angażują się we wspólne działania. Solidarnie sadzą kwiaty, organizują szkolne kiermasze i festyny.

Zadaniem kampanii „Pola Nadziei" jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także: propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy, szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o przeciwnościach i możliwościach opieki nad chorymi. Wszystkie te działania mają na celu uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby cierpiących.
„Świetliki” dziękują wszystkim, którzy zakupili kalendarz charytatywny i wsparli potrzebujące maluchy. Wolontariusze zachęcają również wszystkich ludzi dobrej woli do czynienia dobra na rzecz dzieci objętych opieką Fundacji. Jest to jedyne domowe hospicjum tego typu na Dolnym Śląsku (www.hospicjum.wroc.pl)

REKLAMA