aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka

Na lubawskim rynku odpoczywają członkowie grup rekonstrukcyjnych, które brały udział we wcześniejszej bitwie „Pogranicze w ogniu”. Przy ognisku można zaśpiewać z żołnierzami patriotyczne pieśni. Na razie (30 kwietnia, godz. 19.15) chętnych brak.

Kamienna Góra - Rajd Arado 2017

Rajd Arado w Kamiennej Górze rozpocznie zaplanowana na sobotę, 29 kwietnia defilada pojazdów biorących udział w wydarzeniu. Wyruszy o godz. 11.00 ul. Wojska Polskiego, by po objeździe centrum miasta dotrzeć na Plac Wolności. Stamtąd, ulicami Księcia Bolka I i Krzeszowską rekonstruktorzy przejadą nad Zalew gdzie przez cały dzień trwać będzie otwarte muzeum techniki wojskowej i historyczny piknik. O godz. 14.00 zaplanowano tam także tytułową inscenizację batalistyczną – „Czas Bohaterów”. Całość zakończy ognisko integracyjne, na które już teraz zaproszeni są mieszkańcy i goście.{jcomments off}

Lubawka - rajd Arado

Rajd Arado dotarł do Lubawki dziś (30 kwietnia, niedziela) około 13.00. Bitwę „Pogranicze w ogniu” widzowie mogli obejrzeć na rynku o 16.00.

Kamienna Góra - rajd Arado

Wczoraj (środa, 29 marca) organizatorzy Rajdu Arado zorganizowali konferencję prasową poświęconą tegorocznej edycji tej imprezy.

Kamienna Góra - Rajd Arado 2017

Od przejazdu ulicami miasta rozpoczął się rajd Arado w Kamiennej Górze. Rekonstruktorzy będą w mieście tylko dzisiaj (sobota, 29 kwietnia).

Znany jest już harmonogram tegorocznej edycji rajdu Arado. Na terenie powiatu inscenizatorzy będą przez dwa dni.

W tym roku rajd Arado ponownie zatrzyma się w Lubawce. Inscenizatorzy dotrą do przygranicznego miasta 30 kwietnia (niedziela).

REKLAMA