aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

 komp z

Wakacje sprzyjają robieniu pamiątkowych zdjęć i filmów. Niektórzy turyści z każdej wyprawy przywożą kilkaset fotografii i kilkanaście filmów, które wykonują za pomocą aparatu w telefonie, lustrzanki lub profesjonalnej kamery. Przed urlopem warto pomyśleć jednak nie tylko o przygotowaniu aparatu, ale i o karcie pamięci, na której zapisze się wykonane zdjęcia i filmy.

Karta pamięci do smartfona

Do smartfonów przeznaczone są karty microSD, które należą do jednych z najmniejszych nośników pamięci na świecie. Ich kompaktowe wymiary sprawiają, że mogą wydawać się niepozorne, jednak bez trudu mieści się na nich kilkadziesiąt GB danych.

Karty pamięci do smartfonów ważą mniej niż 1 gram i pasują również do tabletów oraz innych urządzeń mobilnych. Dzięki adapterom SD można używać ich również w sprzętach przystosowanych do użytkowania w połączeniu z kartami SD np. aparatami cyfrowymi i laptopami.

Zamów pojemną kartę pamięci przed urlopem https://www.komputronik.pl/search-filter/611/karty-micro-secure-digital-microsd

Karta pamięci do aparatu

Karty pamięci SD są przystosowane do użytkowania wraz z kamerami i aparatami cyfrowymi. Zapisane na nich informacje bez trudu można odczytać również na laptopie. W ofercie sklepu Komputronik (sprawdź ten link:  https://www.komputronik.pl/search-filter/611/karty-secure-digital-sd) dostępne są nośniki, które współpracują z większością aparatów i kamer cyfrowych dostępnych na rynku.

Historia kart SD sięga 2000 roku, jednak nie oznacza to, że wychodzą z użycia. Wręcz przeciwnie - ich lekkość, niewielkie rozmiary oraz funkcjonalność sprawiają, że wciąż są powszechnie stosowane. Atutem kart SD jest przełącznik, który blokuje możliwość zapisywania niepożądanych danych. Kartę tego typu można wykorzystać w nawigacji samochodowej, wideorejestratorze oraz dronie.

Karta pamięci a pojemność

Najważniejszym parametrem w przypadku kart pamięci jest ich pojemność. Na kartach o największej pojemności zmieści się nawet 128 GB danych lub więcej. Taki rozmiar pamięci z powodzeniem wystarcza na potrzeby filmowców, fotografów, architektów, projektantów i grafików komputerowych. Mogą z nich korzystać również użytkownicy dronów, którzy pasjonują się kręceniem filmów z perspektywy lotu ptaka. Na karcie pamięci o takiej pojemności zapiszą się nawet duże pliki, które w razie potrzeby można szybko skopiować na inny nośnik.

Karty mieszczące do 64 GB danych sprawdzają się w codziennym użytkowaniu aparatów cyfrowych, kamer i smartfonów oraz tabletów. Umożliwiają na przechowywanie amatorskich fotografii i filmów. W przypadku kart microSD o pojemności do 64 GB powinno się pamiętać o sprawdzeniu, czy smartfon lub tablet są kompatybilne z danym nośnikiem. Może się bowiem okazać, że karta będzie nierozpoznawana przez urządzenie lub że niemożliwe będzie wykorzystanie pełnej prędkości zapisu i odczytu danych.

Zapoznaj się z ofertą kart pamięci tutaj:  https://www.komputronik.pl/category/611/karty-pamieci.html

Karta pamięci a szybkość zapisu i odczytu danych

Szybkość zapisu i odczytu danych z karty pamięci w dużej mierze wpływa na funkcjonalność nośnika. Karty pamięci SD i microSD posiadają oznaczenia klas szybkości, na podstawie których można wybrać optymalny nośnik dla siebie. Klasy szybkości oznacza się numerycznie - im wyższa liczba znajduje się na karcie, tym szybciej dane są zapisywane i odczytywane.

Prędkość karty oznacza się również za pomocą symboli takich jak UHS. UHS, czyli Ultra High Speed, to karty, które pracują wyjątkowo szybko i błyskawicznie przesyłają dane na komputer lub inne urządzenie.

Karta pamięci na wakacje - o czym jeszcze pamiętać?

 komp

Jeśli na wakacje zabiera się tylko aparat lub smartfon i nie ma się możliwości przenoszenia fotografii i filmów na komputer, powinno się zabrać ze sobą więcej niż jedną kartę pamięci. Jeden nośnik może szybko się zapełnić, zwłaszcza gdy nakręci się kilka plików wideo w wysokiej jakości obrazu. Dodatkowa karta SD lub microSD da pewność, że nie trzeba będzie usuwać żadnej fotografii lub filmu, by wykonać kolejne zdjęcia.

REKLAMA

ds21