aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Sprawdź, co mówi się na forach o karmach hypoalergicznych dla psów z alergią pokarmową. Jaką karmę dla psa alergika wybrać? Która cieszy się najlepszą opinią?

Twój pies ma alergię pokarmową? Gdy w pożywieniu znajduje się pewien konkretny składnik, odczuwa uciążliwy świąd? Drapie się wówczas i gryzie bez opamiętania, czasem do krwi. Prócz problemów skórnych pupil doświadcza również nawracających biegunek i zaparć. A także związanych z nimi bólów brzucha, które skutecznie zabierają mu ochotę do swawolnych zabaw.

Udało Ci się określić alergen na podstawie diety eliminacyjnej? A może dopiero jesteś w trakcie szukania przyczyny nietolerancji pożywienia? W jednym i drugim przypadku sprawdź, co mówi się w internecie o najbardziej popularnych producentach karm dla psa alergika.

Jaka karma dla psa z alergią pokarmową? Które firmy będą dobre?

Przede wszystkim żadna z karm dostępnych w zwykłych sklepach spożywczych. Psiakom z nietolerancją pokarmową warto dawać karmy, które mają w swoim składzie jedno lub najwyżej dwa źródła białka. Nie zawierają również składników często wywołujących reakcje alergiczne, jak choćby wołowina, kurczak czy soja. 

Zamiast tego producenci komponują je z delikatniejszych mięs, jak jagnięcina. W karmach hypoalergicznych nie znajdziesz również sztucznych konserwantów, barwników i polepszaczy smaku. Takie komponenty dodane nawet do najzdrowszej karmy mogą uczulać Twojego psa.

Karma O'Canis. Opinie na jej temat są absolutnie jednoznaczne.

Tę karmę wybierają nawet opiekunowie psów, które zmagają się z bardzo silną alergią. Jest to karma pieczona, a nie wytwarzana metodą ekstruzji, jak większość produktów konkurencji. Dzięki temu zawarte w niej składniki nie są pozbawiane podczas produkcji takiej ilości substancji odżywczych, jak inne. 

Po wypróbowaniu kupujący chwalą błyszczącą sierść swoich zwierząt. Łatwe załatwianie potrzeb fizjologicznych przez zwierzę. A także jego apetyt. To ostatnie w przypadku karm dla psa alergika wcale nie jest tak oczywiste. Zdarza się, że pies przyzwyczajony do sztucznych dodatków nie chce jeść nowej karmy i trzeba go na nią przestawiać stopniowo.

Karma Delcon. Mniej opinii, więcej recenzji. Czy to dobrze?

Tak, to również dobry sygnał. Opinie są często pisane na szybko i zawierają dosłownie kilka zdań oraz ocenę liczbową. Recenzje piszą osoby bardzo uważnie podchodzące do kupowanych produktów. W pojawiających się w sieci recenzjach firma Delcon nieco wysuwa się na prowadzenie. 

Właściciele psów z alergią, którzy zdecydowali się wypróbować karmę Delcon, wymieniają niemal identyczne zalety co przy karmie O'Canis. Prócz tego zauważają bardzo dobrą wydajność pożywienia. Osoby, które karmią zwykle psy surowym mięsem, wykorzystują karmę Delcon w roli zdrowych przysmaków.

Czy opiniom o karmach dla psa alergika warto ufać bezkrytycznie?

Nie, ponieważ nie ma ich na tyle dużo, by mogły one być jakimkolwiek wyznacznikiem. Istnieją karmy o świetnym składzie, o których nie uda się znaleźć opinii w sieci. Należy do nich choćby bezzbożowa karma Dr HAU. A jest ona idealnym rozwiązaniem dla psów ze skłonnością do nadwagi.

Co zatem zrobić, gdy poszukiwania w internecie nie przyniosą Ci jednoznacznych wniosków? Najlepiej kup na początek małe opakowania karm hypoalergicznych od kilku różnych producentów i porównaj je. Solidny wybór karm dla psów z alergią pokarmową znajdziesz na Bazarpupila.pl.

REKLAMA