aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Chełmsko Śląskie, Jarmark

W niedzielę (11 grudnia) w Chełmsku Śląskim odbędzie się IV Bożonarodzeniowy Jarmark Sołecki.

Krzeszów, turniej fifa

Ruszyły zapisy do II Noworocznego Turnieju FIFA o Puchar Wójta Gminy Kamienna Góra. Podobnie jak przed rokiem rozgrywki odbędą się w Kinie za Rogiem w Krzeszowie.

zus Szybki dostęp do informacji, możliwość łatwego wnioskowania o 500+ i wyprawkę sprawiają, że mZUS ma na swoim telefonie już 33 tys. użytkowników. Aplikacja została uruchomiona 14 listopada tego roku.

Marciszów, choinka

Przy Urzędzie Gminy w Marciszowie stoi już choinka. Konstrukcję rozświetlają białe światełka.

Stara Kopalnia Wałbrzych

Na scenie kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni pojawi się fenomenalny wrocławski duet łączący w swojej twórczości dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. To nietuzinkowe połączenie brzmi fenomenalnie w wykonaniu wyjątkowych artystów.

Stara Kopalnia Wałbrzych

W najbliższą sobotę 10 grudnia Stara Kopalnia zaprasza do kawiarni Sztygarówka. Tym razem gospodarze obiektu zapraszają na spotkanie autorskie pełne wałbrzyskich sekretów.

Świdnik

W Świetlicy Wiejskiej w Świdniku odbędzie się II Koncert Kolęd i Pastorałek . Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Świdna oraz Zespół Biesiadny ze Świdnika.

OSP Pisarzowice

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu został zakupiony sprzęt i wyposażenie dla jednostki OSP Pisarzowice o wartości 11 781,58 złotych.

Bożena Kończak, fot. archiwum

Radni powiatu kamiennogórskiego ponownie rozważali przyjęcie uchwały w sprawie zgody na zwolnienie Bożeny Kończak z Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Lubawka, Bieg MIkołaja

W sobotę, 10 grudnia na Stadionie Miejskim w Lubawce odbędzie się Bieg Mikołaja. Jest to rodzinna zabawa, do której organizatorzy zapraszają drużyny składające się z dzieci i opiekunów.

Krzeszów

Mieszkańcy Krzeszowa, Lipienicy, Jawiszowa, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz uczniowie wraz z wychowawcą klasy 1s1 z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry oraz OSP Krzeszów wczoraj obdarowali dzieci z Domu Dziecka w Nowym Siodle.

fot. UMWD

Po ponad dwudziestu latach kolej pasażerska wraca do Chocianowa. Podróżni z regularnych, codziennych pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystają już w najbliższą niedzielę, kiedy w życie wejdzie nowy kolejowy rozkład jazdy. Plan przywracania połączeń kolejowych w regionie jest jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

fot. policja Kamienna Góra

Zgodnie z Ustawą o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku policjantowi, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe, mogą być udzielane wyróżnienia. Jednym z nich jest docenienie wartościowości w służbie, poprzez przedterminowe mianowanie na wyższy stopień policyjny.

Lubawka, Mikołaj

Po wizycie w Chełmsku Śląskim Mikołaj dotarł również do Lubawki. Dzieci, które miały szczęscie go spotkać, otrzymały słodkie upominki.

fot. policja Kamienna Góra

Apele, wzmożone kontrole, akcje informacyjne, surowe konsekwencje – to nadal za mało aby kierowcy nie wsiadali do samochodu pod wpływem alkoholu czy innych środków.
5 grudnia 2022 roku w całym garnizonie dolnośląskim trwał „trzeźwy poranek”.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

wszystko o święcie miasta Lubawka w 2022 roku - 23 - 25 września

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2023 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA