aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kolejka 11 - 23-24 października

Kolejka 10 - 23-24 października

Kamienna Góra - ul. Kościuszki

Jak informują internauci, od poniedziałku trwają prace przy studzienkach na jezdni ul. Kościuszki w Kamiennej Górze. Prowadzone prace utrudniają przejazd drogą.

fot. MOS Kamienna Góra

Dnia 21 października 2021 r. na Hali Sportowej w Lubawce odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt, oraz chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

Krzeszów - ul. Betlejemska

Zgodnie z zapowiedziami przed południem znacznie wzrosła prędkość wiatru. Są już pierwsze zniszczenia spowodowane przez podmuchy.

Aktualizacja 13:27

zus Niekiedy życie zmusza nas do przekwalifikowania. Utrata zdrowia, która uniemożliwia pracę w swoim zawodzie pracy nie musi oznaczać braku możliwości zatrudnienia w innej branży. Koniecznym jest jednak zdobycie nowych umiejętności. Przekwalifikowanie zawodowe łączy się, czasami ze sporymi wydatkami. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na pomoc ze strony ZUS-u w postaci renty szkoleniowej.

policja seniorMimo nieustannych ostrzeżeń nadal starsze osoby stają się ofiarami oszustów, działających metodą na tzw. “wnuczka”, „policjanta”, itp. Oszuści bez najmniejszych skrupułów wykorzystując podeszły wiek lub łatwowierność seniorów okradają ich z oszczędności całego życia. Coraz częściej sprawcy podają się za policjantów lub funkcjonariuszy zajmującymi się rozpracowywaniem oszustów.

fot. PINB

Szanowni Państwo,
brak szczelności i sprawności urządzeń spalających paliwa, instalacji kominowych i gazowych oraz brak drożności i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zatrucia tlenkiem węgla (czadem) oraz wybuchów gazu i pożarów.

Krzeszów - pierwsza pomoc

W Krzeszowie odbywa się kurs pierwszej pomocy. Chętni spotkają się jeszcze dwukrotnie.

Kamienna Góra - ZSZiO - ślubowanie

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły branżowej i technikum.

zus 87 mln złotych trafiło do 290 tys. dolnośląskich uczniów. W całym kraju ZUS wypłacił 1,2 mld zł w ramach programu "Dobry start". Pieniądze dostało już ponad 4,3 mln dzieci w całej Polsce. Do tej pory rodzice wysłali ponad 3 mln wniosków. O 300 + można się starać już tylko do końca listopada.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 20:00 21 października.

starostwo

Nie będzie drugiego wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania rady powiatu kamiennogórskiego.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza 22 października o godz. 16.00 na wernisaż: „Laboratorium formy i koloru” autorstwa Bernadety Nowak i Ewy Bartosz-Mazuś.

 

fot. UMWD

Już po raz piąty onkolodzy z całego kraju spotykają się na największym wydarzeniu edukacyjno-naukowym w świecie onkologii. Kongres Onkologii Polskiej ma już bogatą historię – jego pierwsza edycja odbyła się w 2002 r.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA

ds21