aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 9:00 30 stycznia do 3:00 31 stycznia.

Ogorzelec, przełęcz Kowarska

Na drogach nadal jest niebezpiecznie. Problemem pozostają drzewa obciążone lodem i śniegiem.

Lubawka,

Tragicznie zakończył się wyjazd kibiców z Lubawki. Jeden z nich nie żyje. Drugiego udało się uratować.

fot. pixabay.com

Nie tylko piesi i kierowcy mają dzisiaj problem z poruszaniem się. Między Sędzisławiem a Wałbrzychem wstrzymana została komunikacja kolejowa.

Lubawka

Planując poruszanie się po terenie powiatu warto wybrać trasy, przy których nie ma wiele drzew. Od kilku dni łamiące się gałęzie, konary spadają na jezdnie i chodniki.

Lubawka - Chełmsko Śląskie

W nocy, około godziny 22:40, na drodze Lubawka - Chełmsko Śląskie doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Zginęła jedna osoba.

Lubawka, ul. Lipowa

Tuż po godzinie 17 na ul. Lipowej w Lubawce doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

chodnik

Opady deszczu i temperatura poniżej zero bardzo utrudniają poruszanie się po jezdniach i chodnikach na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Bogdan Adamus, honorowy obywatel Kamiennej Góry

Bogdan Adamus, honorowy obywatel Kamiennej Góry, regionalista, otrzymał wczoraj Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

zus Ruszyła wysyłka deklaracji podatkowych PIT za 2022 rok. Kilka milionów formularzy trafi do wszystkich, którzy w ubiegłym roku dostawali pieniądze z ZUS. Pierwsza transza – blisko 124 tysięcy dokumentów PIT zostało już przygotowanych do wysyłki. Deklaracje będą wysyłane do końca lutego.

REKLAMA