aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Iwona Krawczyk, fot. archiwum
fot. archiwum

Od dzisiaj w lubawskim urzędzie zatrudniony jest pełnomocnik burmistrza ds. edukacji i młodzieży. Wybrany został w konkursie, w którym startowała tylko jedna osoba.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 13:00 do 22:00 1 lipca.

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej sesji radni Lubawki zajęli się oceną 2021 roku.

Aktualizacja 19:40

półkolonia, Kamienna Góra, Szkoła Podstawowa nr 1

Od poniedziałku trwa półkolonia letnia organizowana przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kamiennej Górze.

Kamienna Góra - kurtyna wodna

Na kamiennogórskim rynku stanęła kurtyna wodna. Podobnie jak w latach ubiegłych ustawiło ją Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

fot. KAS

  • Już jutro wchodzą w życie Niskie Podatki – nowe rozwiązania, które obniżają podatki oraz upraszczają i stabilizują system podatkowy.
  • Najważniejsze zmiany od 1 lipca to 12 proc. PIT w pierwszym przedziale skali podatkowej, preferencyjne rozliczenie dochodów rodziców samotnie wychowujących dzieci, 1,5% dla OPP oraz możliwość limitowanego odliczania składki zdrowotnej przez niektórych przedsiębiorców.
  • Utrzymujemy ponadto wysoką kwotę wolną od podatku – 30.000 zł i pierwszy próg podatkowy na wyższym poziomie 120.000 zł.
  • Likwidujemy rozwiązania które się nie sprawdziły: tzw. ulgę dla klasy średniej i mechanizm „rolowania" zaliczek na PIT.

fot. relacja wideo z sesji

Prawie 3 tys. zł kosztowała gminę Lubawka publikacja tekstu promocyjnego. Tekst ma promować gminę na terenie Dolnego Śląska.

 e toll

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przypomina, że użytkownicy pojazdów lekkich opłacają przejazdy odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica jedynie w systemie e-TOLL.

zus Już jutro 1 lipca w życie wchodzą zmiany podatkowe, które obejmą także emerytów i rencistów. Na zmianach zyska ok. 3,1 mln osób, które za cały 2022 rok zapłacą niższy podatek niż ten rozliczony na zasadach z roku ubiegłego. Wypłata „na rękę” wielu z nich wzrośnie niekiedy o ponad 100 zł.

kg ratusz

Władze Kamiennej Góry ogłosiły drugi przetarg na dzierżawę parkometrów. Chętni mogą się zgłaszać do 8 lipca.

REKLAMA