aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. zszio

W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze podsumowane zostały staże, które uczniowie odbyli w tym roku szkolnym w Lipsku.

IMWG-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 20:00 21 stycznia do 8:00 22 stycznia.

lubawka ratusz

W Lubawce zakończył się konkurs na dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 10:00 do 17:00 20 stycznia.

fot. MSWiA

W środę (19 stycznia br.) wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 9:00 do 18:00 20 stycznia.

policja

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów rowerzysta. Obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

fot. policja Kamienna Góra

Środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego zakończyła się ucieczka 34–latka z miejsca policyjnej kontroli. Właściciel pojazdu został zatrzymany przez kamiennogórskich funkcjonariuszy ruchu drogowego po pościgu na terenie gminy Marciszów.

fot. policja Kamienna Góra

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Podczas pogadanki funkcjonariuszka policji przypomniała uczestnikom spotkania o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, bezpieczeństwie na drogach i w miejscu zamieszkania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali ulotki oraz plakaty w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

#GóryBezBrawury 2022

Najlepsze schroniska w regionie, kultowe miejsca w dolnośląskich górach, najpiękniejsze szlaki, spotkania na stokach, porady GOPR-owców i atrakcje idealne na ferie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze wsparciem GOPR-owców prowadzi akcję, dzięki której szczyt sezonu będzie nie tylko atrakcyjny, ale i bardziej bezpieczny.

REKLAMA