Drukuj

plakaty wyborcze

Poruszając się drogami powiatu kamiennogórskiego można odnieść wrażenia, że nadal trwają wybory parlamentarne. Część materiałów wyborczych nie została jeszcze usunięta.Problem dotyczy zarówno kandydatów, którzy wygrali wybory i zasiadają w parlamencie, jak i przegranych.

Przy drodze krajowej nr 5, tuż za Kamienną Góra można nadal oglądać baner Marzeny Machałek (PiS). Identyczny jeszcze w piątek wisiał  przy tej samej drodze na płocie byłej Warty, w weekend został zdjęty.

plakaty wyborcze

Kilkaset metrów dalej, przy drodze krajowej nr 5, kilka metrów od komisariatu policji, oglądać można duży baner dwóch kandydatów Platformy Obywatelskiej. Hubert Papaj nadal chce być senatorem, a Piotr Miedziński posłem.

Osoby wjeżdżające do Lubawki od strony Chełmska Śląskiego mogą za to oglądać plakat Ryszarda Zbrzyznego, kandydata SLD do sejmu.

plakaty wyborcze

Przypominamy, wybory parlamentarne odbyły się 25 października 2015 roku. W Kodeksie wyborczym, w rozdziale 12 Kampania wyborcza, znajduje się art. 110 § 6. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów.

W § 7. czytamy: Wójt postanawia o usunięciu plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych nieusuniętych przez obowiązanych do tego pełnomocników wyborczych w terminie, o którym mowa w § 6. Koszty usunięcia ponoszą obowiązani.