aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Rozmowa z Bogusławem Strzeleckim, kandydatem do Sejmu z listy Korwin nr 4 pozycja 3.

 

Jest Pan mało znanym kandydatem w Kamiennej Górze. Dlaczego wyborcy z terenu powiatu kamiennogórskiego mieliby Panu zaufać? 

 Właśnie po to rozmawiamy by mnie poznali. :) Ustawy, które będzie uchwalał przyszły parlament, dotyczą tak samo mieszkańców Kamiennej Góry, Jeleniej Góry czy Lubania w którym mieszkam. Nie jest istotne skąd pochodzi poseł, ważne by przekonał do siebie wyborców swoimi poglądami, swoją wizją przyszłości Polski i chciał to realizować.

Jaki jest plan Pana partii na przyszłość Polski?

 Nasz plan to przede wszystkim Polska z dużym wzrostem gospodarczym, który osiągniemy dzięki likwidacji wielu zbędnych przepisów, uproszczeniu systemu podatkowego oraz likwidacją zbędnej biurokracji. Polska, w której policja będzie gwarantem bezpieczeństwa obywateli, a nie częścią urzędu skarbowego odpowiedzialną za łatanie dziury budżetowej. Ludzie muszą czuć się bezpiecznie. Polska w której to RODZICE, a nie urzędnicy BĘDĄ DECYDOWALI KIEDY i do JAKIEJ SZKOŁY będą uczęszczać ich dzieci. 

Droga S3. Od lat obiecywana. Czy wspomoże rozwój przemysłu?

 Wszystkie inwestycje w infrastrukturę pomagają w rozwoju rejonu. Ja pochodzę z Pobiednej, małej wioski, która w czasach mojego dzieciństwa była wioską typowo przemysłową. W mieszczącej się tam fabryce tkanin meblowych pracowało kilkaset osób. Podobnie jak wiele zakładów w Kamiennej Górze ? FATMA? została zlikwidowana. Nie pamiętam ile miałem wtedy lat, ale byłem młodym człowiekiem. Pamiętam jak wtrąciłem się w rozmowę ?starszych? liczących na prywatnego inwestora i utrzymanie miejsc pracy. Powiedziałem, że żaden przedsiębiorca nie zainwestuje dużych pieniędzy w miejscu do którego tak trudno dojechać samochodem ciężarowym. Mimo kilku prób zakład nie istnieje. Inwestycje w drogi są po prostu koniecznością.

W Kamiennej Górze działa Specjalna Strefa Ekonomiczna. Czy według Pana dobrze że działa, ale w ?podstrefach? gdzie ma kolejnych inwestorów, czy może trzeba wrócić do działania Strefy w powiecie?

 Najpierw powiedzmy sobie czym jest strefa ekonomiczna. Jest to wyodrębniona część kraju, w której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach. Jeśli na terenie działania takich stref pojawiają się inwestycje tworzące nowe miejsca pracy to jest to tylko dowód potwierdzający nasze założenie, że wysokie i skomplikowane podatki blokują przedsiębiorczość, a co za tym idzie powodują bezrobocie. Moim zdaniem w Polsce powinna istnieć jedna wielka strefa ekonomiczna od Odry, aż po Bug.

Prosiłbym o rozwinięcie tematu. Czy SSEMP działa dobrze? Dlaczego mieszkańcy Kamiennej Góry, siedziby Strefy, mają jeździć po 60 kilometrów do pracy? 

W Pana pytaniu czuję pewnego rodzaju rozgoryczenie wynikające z inwestycji w odległych od Kamiennej Góry ?podstrefach?. Problem ten moim zdaniem wynika z tego , że jakiś czas temu mieszkańcy Kamiennej Góry uwierzyli politykom obiecującym im złote góry, zero bezrobocia i ogólnie raj na ziemi po powstaniu strefy ekonomicznej, a rzeczywistość okazała się jak zwykle inna. Trzeba pamiętać, że miejsca pracy to nie tylko wielkie zakłady, ale również drobna przedsiębiorczość typu  handel, usługi, to nie tylko nowe firmy, ale też te istniejące od wielu lat. Tych ludzi nikt nie wspiera tylko gnębi wciąż zmieniającymi się podatkami i innymi przepisami. Tak być nie może.

 Wielu kamiennogórzan nie zna Pana. Nie ma też na naszym terenie kampanii Partii KORWiN. Czym zajmował się Pan do tej pory? 

 Jeszcze w czasach studenckich działałem w UPR  i z tamtych czasów pamiętam jeszcze kilku Kamiennogórzan. W 2004r. zrezygnowałem z działalności politycznej, by zająć się swoją firmą.  W ubiegłym roku powróciłem, by dziś kandydować w wyborach do parlamentu RP.

Co do widoczności naszej kampanii, przyznaje jest skromna. Jednak przypomnę tylko, że nie jest ona finansowana z pieniędzy podatników tylko z naszych ciężko zarobionych pieniędzy i dobrowolnych wpłat sympatyków.

Czemu polityka?

 Można nie interesować się polityką, ale trzeba pamiętać, że polityka interesuje się nami. Mnie to po pierwsze interesuje, po drugie krew mnie zalewa jak widzę obłudę naszych polityków. Te wszystkie obiecywane przed wyborami gruszki na wierzbie, a po wyborach kolejne kłody pod nogi obywatelom. Jak długo można na to biernie patrzeć ?!? 

Co chciałby Pan zmienić będąc posłem?

Szczerze?? Chyba wszystko. Ten kraj stoi na głowie. A tak trochę poważniej to chciałbym abyśmy mieli możliwość decydowania o własnym losie. By nasze życie nie było regulowane na każdym kroku. Dziś parlament produkuje setki zupełnie niepotrzebnych ustaw. Politycy coraz bardziej ingerują w nasze życie. Doszło do tego, że chcą decydować co mają jeść nasze dzieci !!! Uchwalona w tym roku   ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia, zakazuje sprzedaży wielu towarów w sklepikach szkolnych. W samym Lubaniu gdzie mieszkam, dzięki tej kretyńskiej ustawie zamknięto co najmniej 4 sklepiki a więc 4 OSOBY STRACIŁY PRACĘ. Za to dzieci w przerwach wychodzą poza teren szkoły by kupić coś do jedzenia i picia.  Mam tylko nadzieję że nie skończy się to jakimś nieszczęściem. 

Jaki zakres prac, w których komisjach, chciałby Pan pracować?

 Zdecydowanie Komisja Gospodarki, ewentualnie Komisja Finansów Publicznych

Kara śmierci? Prawo do broni? ? jest Pan za czy przeciw?

 Zdecydowanie jestem zwolennikiem zarówno kary śmierci, jak i większej dostępności do broni. Kara śmierci tak naprawdę chroni życie. Strach przed karą główną chroni życie zarówno potencjalnej ofiary jak i potencjalnego mordercy. Nie widzę powodów dla których miałbym szanować prawo do życia osoby która nie szanuje tego prawa innych ludzi. Nie chcę podawać tu konkretnych przykładów, by nie rozdrapywać jeszcze nie zagojonych ran. Ponadto człowiek skazany na karę dożywocia staje się bezkarny. W jaki sposób ukarać skazanego na dożywocie, który zamorduje współwięźnia lub strażnika więziennego ?? Jest jeszcze aspekt ekonomiczny. Dlaczego rodzina zamordowanej osoby płacąc podatki ma utrzymywać mordercę w więzieniu???

W kwestii dostępności do broni jestem zwolennikiem zasady ?my home is my castle?. Mój dom moją twierdzą, więc mam prawo do jego obrony wszelkimi metodami. Należy zdać sobie sprawę z tego, że dziś broń jest ?dostępna? ale tylko dla przestępców, ich potencjalne ofiary są niestety bezbronne. 

Bieżący temat ? imigranci ? co z nimi zrobić? 

 Problem imigrantów to tak naprawdę problem socjalnej europy zachodniej i północnej. My nie mamy wielkiego problemu z imigrantami. Mamy problem z Unią Europejską, która chce nam nakazać przetrzymywać tych ludzi w Polsce wbrew ich woli. W każdym razie jestem zdecydowanym przeciwnikiem islamizacji Polski, gdyż ta religia jest wielkim zagrożeniem dla cywilizacji europejskiej. Proszę zobaczyć co się dzieje w Szwecji, kraju który jest jednym z głównych celów rzeszy imigrantów. W tym pięknym kraju już 21 % społeczeństwa to imigranci, i to oni pobierają 57 % zasiłków socjalnych wypłacanych przez państwo !!! Ponad połowa ich dzieci kończy edukację na szkole podstawowej !! Jest to prawdziwy obraz pokazujący powody imigracji. Nie możemy do tego dopuścić w Polsce.

A co z ?naszym podwórkiem? ? jakie jest Pana zdanie na temat czasu pracy, okresu przejścia na emeryturę?

Czas pracy powinien być ustalany pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Ja pracuje ponad 50 godzin tygodniowo i mi to odpowiada. Problemem jest tworzone przez rząd bezrobocie, przez które pracownik w rozmowach z pracodawcą jest na z góry straconej pozycji. 

PiS chciałby likwidacji gimnazjów. Jaka jest Pana opinia o szkolnictwie? Trzeba reformować system?

Trzeba przede wszystkim wprowadzić zasadę ?bonu oświatowego?, aby pieniądze szły za uczniem, niezależnie od wybranej szkoły. Co do reform to trzeba nauczycielom pozwolić uczyć, a nie dosyłać kolejne papierki do wypełniania. Proszę mi wierzyć, że bez wytycznych MEN szkoły potrafiłyby nauczać dzieci. Nigdy nie zapomnę, jak mój Profesor języka polskiego w szkole, do której uczęszczałem,  przyniósł do klasy tajemniczą teczkę, w której, jak sam określił, znajdowała się 26 reforma oświaty w jego karierze zawodowej. Podobnie jak poprzednie, schował do szuflady, nawet nie czytając. Wytyczne programowe MEN pomagają jedynie Władzy kształtować nasz światopogląd już od najmłodszych lat. To rodzice, nie urzędnicy, powinni decydować, gdzie i czego uczą się ich dzieci. To rodzice , nie urzędnicy powinni decydować w jakim wieku ich dzieci pójdą do szkoły.  

Pana Partia w sondażach zdobywa coraz większe poparcie. Jednak raczej będzie w mniejszości. Z kim widzi Pan możliwość koalicji?

Cieszy mnie, że ludzie chcą wreszcie powiedzieć dotychczasowym rządom STOP, sprawdzamy. Wzrost poparcia jest przede wszystkim dostępem do informacji w internecie, bo dowiedzieć się czegoś o nas z telewizji graniczy niestety z cudem. 

Na koniec prosiłbym o krótką informację ? jakie kierunki rozwoju dla powiatu kamiennogórskiego by Pan widział? Turystyka czy może przemysł?

To już nie jest pytanie do mnie. To nie politycy powinni o tym decydować tylko przedsiębiorcy i mieszkańcy każdego regionu. Polityków trzeba jak najszybciej i jak najdalej odsunąć od gospodarki.

Materiał sfinansowano ze środków Partii KORWIN

REKLAMA