aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Stara Kopalnia Wałbrzych

Na scenie kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni pojawi się fenomenalny wrocławski duet łączący w swojej twórczości dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. To nietuzinkowe połączenie brzmi fenomenalnie w wykonaniu wyjątkowych artystów.


Na wokalu charyzmatyczna Katarzyna Pakowska z zespołu Kosy, której towarzyszyć będzie pianista i kompozytor, na co dzień związany z zespołem Mikromusic - Robert Jarmużek. W tym roku ukazała się debiutancka płyta tego duetu zatytułowana „Przed skończeniem świata”, na której usłyszeć można świeże interpretacje ballad, pieśni lirycznych i obrzędowych wykonywanych wcześniej przez dolnośląskie śpiewaczki ludowe. Nim czas ludowych pieśni odejdzie w zupełne w zapomnienie duet postanowił jeszcze raz przypomnieć o nich w zupełnie nowych aranżacjach. Koncert duetu Jarmużek/ Pakowska będzie muzyczną opowieścią o korzeniach i tożsamości bez granic między muzykami a publiką.
Ten wyjątkowy koncert, niebanalna muzyczna podróż przez Dolny Śląsk odbędzie się w czwartek 8 grudnia o godzinie 18:00 w kawiarni Sztygarówka. Wstęp na wydarzenie to jedyne 1 zł. Bilety do nabycia na miejscu w Sztygarówce. Liczba miejsc ograniczona. Koncert jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA